Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem

21 lutego nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem, autorem książek i filmów dokumentalnych Arunem Milcarzem. Spotkanie nt : „ M jak Madagaskar” zorganizowano przy udziale Biblioteki Publicznej w Gostyniu. W czasie prezentacji uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z nauką ich rówieśników, codzienną pracą dorosłych mieszkańców, muzyką, tańcem Malgaszów zamieszkujących największa wyspę Afryki – Madagaskar, położoną w zachodniej części Oceanu Indyjskiego.
Arun Milcarz jest znany z wyprawy do ekwadorskiej dżungli, z wyprawy Afryka Maraton, za którą w 2005 roku otrzymał statuetkę Kolosa  w kategorii „Podróże”. Celem ekspedycji było samotne przebycie kontynentu afrykańskiego z południa na północ. Odbył też kilka podróży do Azji w tym do Indonezji, Mongolii i na Syberię. Jest również autorem książki pod tytułem „CZAD. W poszukiwaniu straconego.”
Podróżnik zachęcał uczniów do poznawania odległych zakątków świata z wykorzystaniem minimum środków pieniężnych, udzielił odpowiedzi na zadane pytania.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem