Wiosenne porządki przed Dniem Ziemi

Przyroda jest naszym sprzymierzeńcem. Drzewa dają nam tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, pyły, zatrzymują hałas. Dlatego warto dbać o naszą planetę. Jak? Przede wszystkim przestańmy śmiecić. Należy segregować odpady i wrzucać je do odpowiednich kubłów lub pozostawiać w wyznaczonych do tego miejscach. Nielegalne śmiecenie jest wykroczeniem i podlega karze grzywny do 5.000 zł. Śmieci zostawiane w lesie są często dla zwierząt pułapką, o którą się kaleczą, w której giną.
W trosce o czystość środowiska w sobotę 30 marca z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi chętni uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Piaskach porządkowali tereny leśne, przydrożne rowy oraz ścieżki rowerowe. W worki zostali zaopatrzeni przez Urząd Gminy i Nadleśnictwo Piaski. Zbiórką wypełnionych śmieciami worków zajęli się pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach.
Do akcji przyłączyli się członkowie Stowarzyszenia „Aktywna Wiocha” ze Strzelec Wielkich oraz pracownicy GOK w Piaskach.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Wiosenne porządki przed Dniem Ziemi