Piątoklasista z naszej szkoły wśród najlepszych matematyków w Polsce

W piątek 28 kwietnia Maciej Konieczny - uczeń klasy 5c - wziął udział w ceremonii wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA. Uroczystość odbyła się w auli Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Konkurs PANGEA organizowany jest w 17 krajach Europy przez Międzynarodowe Szkoły Meridian pod patronatem merytorycznym Grupy Uczelni Vistula i adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Konkurs przeprowadzany jest dwuetapowo. W każdej jego części uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Za błędną odpowiedź otrzymywali punkty ujemne. Nie mogli używać kalkulatorów ani innych pomocy naukowych. 3 marca blisko 14 tysięcy uczniów z całej Polski wzięło udział w etapie szkolnym, po którym Maciej zakwalifikował się do finału, zorganizowanego 10 kwietnia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. W drugim etapie wystartowało 914 uczestników, z czego 522 uczniów szkół podstawowych. Spośród nich wybrano najlepszych. Maciej zajął 13 miejsce w Polsce w kategorii klas piątych i został zaproszony na uroczystą galę, podczas której wszyscy zebrani doceniali obszerną wiedzę matematyczną i umiejętność logicznego myślenia finalistów oraz zachęcali do dalszego rozwijania matematycznych pasji i poszerzania horyzontów. W Warszawie Maciej nie tylko spotkał się z najzdolniejszymi matematykami, ale też dowiedział się, jak wygląda nauka na międzynarodowej uczelni.
Maciejowi gratulujemy, życzymy czerpania radości z odkrywania tajników matematyki i kolejnych sukcesów.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Piątoklasista z naszej szkoły wśród najlepszych matematyków w Polsce