Powiatowy Konkurs Języków Obcych

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków tej szkoły Powiatowym Konkursie Języków Obcych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 23 gimnazjalistów oraz 24 uczniów szkoły podstawowej z całego powiatu.
Celem konkursu było pobudzenie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania językiem angielskim i niemieckim oraz pogłębienie wiedzy o krajach obcego obszaru językowego.
Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach językowych i odnoszą w nich sukcesy. W tym roku pięć uczennic z naszej szkoły zajęło miejsca na podium. Jolanta Henzel z klasy 3A zwyciężyła w konkursie języka angielskiego. Aleksandra Janicka z klasy 3A oraz Karolina Tomczak z klasy 2B zajęły ex aequo drugie miejsce. Alicja Kaczmarek z klasy 3A zajęła drugie, Zuzanna Gurdek z 3B trzecie miejsce w konkursie języka niemieckiego.
W poniedziałek 22 maja nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu. Młodzież przyjęła gratulacje  oraz podziękowania od Starosty Powiatu Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.
Wszystkim laureatom gratulujemy oraz cieszymy się z wyników, które osiągnęli! Życzymy dalszych sukcesów.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Powiatowy Konkurs Języków Obcych