W odwiedzinach u strażaków

29 maja oddział przedszkolny oraz klasy 1a i 1b wybrały się do remizy strażackiej OSP w Piaskach.
Druhowie ochotnicy opowiedzieli najmłodszym, na czym polega praca strażaków. Pokazali sprzęt, samochody i mundury strażackie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o historii OSP w Piaskach. Zwiedziły też salę tradycji. Jeden z uczniów na własnej skórze przekonał się, jak transportuje się rannych w wypadku. Wszystkie dzieci miały okazję obsługiwać wąż strażacki. Największą radość sprawiła jednak odwiedzającym jednostkę przejażdżka wozem strażackim – oczywiście na sygnale.
W podziękowaniu dzieci wręczyły strażakom pluszaki, prosząc o przekazanie ich  poszkodowanym dzieciom. Wszyscy otrzymali zawieszki odblaskowe, które są gwarantem bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dziękujemy druhom: Maćkowi, Tomkowi i Łukaszowi.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 W odwiedzinach u strażaków