„RATUJMY KASZTANOWCE”

W sobotę 18 listopada od godz. 10.00 chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach wzięli udział w akcji „Ratujmy kasztanowce". Zadaniem uczestników było usuwanie liści w obrębie pni kasztanowców i pakowanie ich do worków. Działania mające na celu ograniczenie liczby szrotówka kasztanowcowiaczka, szkodnika niszczącego kasztanowce, odbyły się w Marysinie, przy ścieżce rowerowej w Smogorzewie, Talarach, na drodze między Strzelcami Wielkimi a Grabonogiem oraz przy sklepie w Strzelcach Wielkich.
Celem akcji było m.in.: kształtowanie właściwych postaw - propagowanie ochrony drzew, współdziałanie w zespole, zagospodarowanie wolnego czasu uczniów.
Worki i rękawice dostarczyło Nadleśnictwo i Urząd Gminy w Piaskach oraz rodzice. Zebraniem i likwidacją worków z liśćmi zajął się Zakład Gospodarki Komunalnej w Piaskach.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „RATUJMY KASZTANOWCE”