Grudniowe popołudnie w szkole

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia stały się doskonałą okazją, by zorganizować warsztaty ozdób choinkowych. Na zaproszenie wychowawczyń chętni pierwszoklasiści przybyli ze swoimi mamami, ciociami i babciami. Po otwarciu imprezy przez panią dyrektor uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy. Przy dźwiękach świątecznych piosenek i kolęd zaczęły powstawać niepowtarzalne ozdoby z papieru, bibuły, wełny i torebek śniadaniowych. Woń świerku i goździków potęgowała świąteczny nastrój. Najmłodsi mieli też okazję wykazać się umiejętnościami wokalnymi - śpiewali piosenkę pt. ,,Bosy pastuszek". Największą atrakcją okazała się jednak rywalizacja dzieci i dorosłych, która polegała na wykonaniu najdłuższego łańcucha choinkowego. Konkurencję wygrali oczywiście najlepsi - czyli pierwszoklasiści. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali kolędę i zadowoleni wrócili do domów.
Organizatorki dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do spędzenia przyjemnego popołudnia. Najlepiej podsumowali całe wydarzenie uczniowie, którzy następnego dnia mówili: „Wczoraj było fajnie".


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Grudniowe popołudnie w szkole