„Myślenie w cenie”

10 kwietnia po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas V – VII, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych młodzieży. W zawodach matematycznych uczestniczyło 30 uczniów z klas VI-VII z terenu powiatu gostyńskiego. Do rozwiązania mieli sześć zadań w czasie 60 minut. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Nowacka z klasy 7c, Jan Konieczny z 7b oraz Maciej Konieczny z klasy 6c.
Cała trójka spisała się znakomicie i stanęła na podium. Jan i Maciej zdobyli maksymalną liczę punktów, tym samym zajęli I miejsce ex aequo. Z kolei Joanna zajęła III miejsce.
Gratulujemy sukcesów.

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 „Myślenie w cenie”