Kolejne sukcesy naszych matematyków

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym Maratonie Matematycznym organizowanym przez nauczycieli matematyki Szkoły Podstawowej nr 1 Gostyniu. 12 maja 2018 roku 14 gimnazjalistów i 16 uczniów szkoły podstawowej walczyło w XVIII edycji tego konkursu. Konkurs dla gimnazjalistów oraz uczniów klas siódmych składał się z pięciu testów, a dla uczniów klas piątych i szóstych z trzech. Ponad 200 uczestników zmagało się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Gimnazjaliści i siódmoklasiści mieli do rozwiązania 75 zadań, z kolei młodsi uczniowie rozwiązywali 45 zadań.
Tytuł „Najlepszego Matematyka Szóstoklasisty" w powiecie gostyńskim zdobył uczeń naszej szkoły - Maciej Konieczny. Ponadto w pierwszej dziesiątce laureatów znaleźli się: Anna Lewek - VII miejsce, Waldemar Łagódka - IX miejsce oraz Jakub Kędzia - X miejsce.
Najlepszy wynik w kategorii starszych maratończyków uzyskał gimnazjalista Filip Półtoraczyk, który stanął na najwyższym podium i zajął I miejsce w powiecie. Bardzo dobry wynik uzyskali również: uczeń siódmej klasy Jan Konieczny - VI miejsce w powiecie oraz gimnazjalistka Zuzanna Bartkowiak – VIII miejsce.
Cieszy nas, że tak wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnych, matematycznych zmaganiach. Gratulujemy sukcesów i wytrwałości.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolejne sukcesy naszych matematyków