„Kopciuszek” po angielsku

4 czerwca w naszej szkole odbyła się inscenizacja przedstawienia „Cinderella" (Kopciuszek) w wersji anglojęzycznej. W przedstawieniu zagrały uczennice klasy III gimnazjum. W rolę wyrachowanej i zachłannej macochy wcieliła się Joanna Janowska. Jej zazdrosne i rozpieszczone córki zagrały Kamila Binkowska oraz Nicola Nowak. Siostry Kopciuszka uświetniły występ, rozśmieszając publiczność gestami, zachowaniem oraz charakteryzacja. Karolina Tomczak zagrała rolę skromnego i cichego Kopciuszka zmuszanego przez okrutne siostry do ciężkiej i mozolnej pracy, Weronika Twardowska kochającego ojca, a Oliwia Krzak księcia, który bezgranicznie zakochał się w Kopciuszku. Weronika Szczepaniak wcieliła się zarówno w rolę posłańca królewskiego, jak i w wróżkę. Narratorem baśni została Weronika Kwiecińska. Młode artystki wykazały się zdolnościami aktorskimi, które wprawiły szkolną publiczność (klasę 4a) w dobry nastrój. Występ nagrodzony został gromkimi brawami, a same artystki zyskały poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 „Kopciuszek” po angielsku