Font Size

Cpanel

„Czary mary okulary''

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przyłączyli się do akcji zbierania okularów dla mieszkańców Afryki. Celem akcji było pozyskanie jak największej ilości okularów i przekazanie ich potrzebującym. Wolontariusze zbierali okulary na terenie szkoły, przed kościołem w Piaskach oraz w Marysinie. Razem zebrali 290 okularów!!! Zostaną one dostarczone do Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" w Poznaniu, która planuje w połowie października wyprawę do Afryki. Weźmie w niej udział m.in. poznańska okulistka - prof. Krystyna Pecold. Pani profesor zamierza przebadać osoby niewidome z powodu ślepoty rzecznej oraz przeprowadzić badanie przesiewowe u dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej przy misji. Planuje przebadać też mieszkańców okolicznych wiosek. Osobom z wadami wzroku podarowane zostaną okulary zebrane podczas akcji ''Czary mary okulary''
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, DZIĘKUJEMY!!!


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Czary mary okulary''