Font Size

Cpanel

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Tradycją naszej szkoły stało się już, że aktywnie włączamy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie zawsze w ostatni piątek września. To wielkie święto matematyki ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym.
W piątek 28 września 2018 r. po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tegorocznej edycji akcji swój udział zgłosiło 4337 szkół.
Ten wyjątkowy dzień w szkole – Dzień Tabliczki Mnożenia - został poprzedzony tygodniowym okresem przygotowawczym. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez różnorodne zabawy, ćwiczenia i zadania. Klasy czwarte przygotowały plakaty promujące tabliczkę mnożenia. Na korytarzach szkolnych pojawiły się rymowane wierszyki, które miały pomóc opanować trudniejsze przykłady z tabliczki i utrwalić jej znajomość. W niektórych salach przygotowano też gazetki związane ze Świętem Tabliczki Mnożenia.
W piątek sprawdzano ,,tabliczkową" wiedzę podczas egzaminu w szkole. Główne hasło akcji brzmi: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", dlatego w skład komisji egzaminacyjnej wchodzili uczniowie. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia, podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Ten, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia" oraz symboliczny certyfikat. Do zabawy zaprosiliśmy również nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
W tym roku akcja nie ograniczyła się tylko do naszej szkoły. Po raz pierwszy został powołany Specjalny Patrol Egzaminacyjny, który przepytywał ze znajomości tabliczki mnożenia przechodniów i pracowników lokalnych placówek. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielką matematyki udali się w tym celu do Urzędu Gminy w Piaskach, Centrum Usług Wspólnych, Nadleśnictwa, Urzędu Pocztowego, przedszkola, restauracji ,,Cztery Gary" oraz księdza proboszcza. Uczniowie egzaminowali również sprzedawców w niektórych sklepach i przypadkowych przechodniów. Większość z tych osób wykazała się znajomością tabliczki mnożenia i otrzymała certyfikaty potwierdzające jej znajomość.
Wszystkim, którzy zdobyli tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA serdecznie gratulujemy, a uczestnikom akcji dziękujemy za duże zaangażowanie i aktywne włączenie się w realizację naszych działań.

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”