Uczniowie klasy 7c finalistami ogólnopolskiego konkursu

Martyna Kopaszewska, Zuzanna Kwinta i Maciej Konieczny w poprzednim roku szkolnym brali udział w konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć w swoich miejscowościach osoby odznaczone w okresie międzywojennym Krzyżem lub Medalem Niepodległości, a następnie przygotować na ich temat krótki film dokumentalny (do 3,5 min.). Bohaterem filmu przygotowanego przez uczniów naszej szkoły został Józef Głowacki (1899-1992). Materiały źródłowe z rodzinnego archiwum wykorzystane w filmie udostępniła pani Magdalena Kubacka ze Śremu, wnuczka J. Głowackiego. Elementem wymagań konkursowych było nie tylko przygotowanie filmu, ale i podjęcie działań mających na celu spopularyzowanie danej postaci w środowisku lokalnym, w swojej miejscowości, gminie - uczniowie 7c zaprezentowali film i opowiedzieli o Józefie Głowackim i swojej pracy nad projektem na posiedzeniu Rady Gminy.
W czasie wakacji Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej dokonały rozstrzygnięcia I etapu konkursu. Spośród 18 prac w kategorii film z obszaru Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej praca naszych uczniów zajęła drugie miejsce, przechodząc do etapu ogólnopolskiego i chociaż nie została w nim nagrodzona, sam awans do etapu centralnego uważamy za duże osiągnięcie. Tematyka i cele tego konkursu nawiązywały do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 r. Udział i sukcesy w konkursach historycznych są najlepszą możliwą formą włączenia się społeczności szkolnej w rocznicowe obchody.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Uczniowie klasy 7c finalistami ogólnopolskiego konkursu