Październik pełen wrażeń!

Wolontariat to niezwykła szansa realizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. Doskonale o tym wiedzą uczniowie naszej szkoły, którzy w nim działają. Ich grono ciągle się powiększa. Ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z wolontariatem, 2 października – w Święto Aniołów Stróżów - wzięli udział w swym pierwszym spotkaniu z chorymi. W akcji uczestniczyło 19 osób. Polegała ona na tym, że młodzież rozdawała symboliczne anioły każdemu pacjentowi przebywającemu w szpitalu. Młodzi ludzie sprawili ogromną radość chorym, którzy nie spodziewali się, że w jednym dniu może ich odwiedzić tyle radosnych osób.
6 października wolontariusze wzięli udział w dwunastogodzinnym spotkaniu STADION MŁODYCH, które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mogłoby się wydawać, że 12 godzin to bardzo długo. Nic bardziej mylnego. Było zupełnie odwrotnie! Organizatorzy zapewnili uczestnikom dzień pełen wrażeń. Uczniowie poznali historie wielu wspaniałych osób. Uczestniczyli również we Mszy Świętej. Nie obyło się oczywiście bez tańca i śpiewu!
Wolontariusze wzięli też udział w akcji „Czary-mary okulary". Uczniowie zorganizowali dla potrzebujących z Afryki zbiórkę starych, używanych okularów. 10 października grupa młodzieży udała się do Poznania, by dostarczyć 356 okularów do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Tam uczniowie zajęli się pakowaniem okularów-owijali je w folię bąbelkową, a następnie wkładali do kartonów. Nasi wolontariusze zapakowali 12 dużych kartonów.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Październik pełen wrażeń!