A w bibliotece szkolnej nowe książki

Dzięki udziałowi naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna pozyskała 15000 tys. na zakup nowych książek. W ramach programu zakupiono ich blisko 900. Są to w dużej mierze książki zaproponowane przez samych uczniów. Książki, które ich interesują i zdaniem uczniów powinny znaleźć się w zbiorach biblioteki szkolnej. Już pierwsi czytelnicy nowości zauważyli, że zakupione pozycje dają im możliwość czerpania przyjemności z czytania, a także pozwalają spędzić miło czas. Służą one również promocji czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły oraz rozwijaniu ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Świadczyć o tym może duże zainteresowanie konkursem „Poszukiwacze zaginionych tytułów", który polegał na odnalezieniu przez dzieci co najmniej 25 liści rozwieszonych na terenie szkoły. Na liściach zostały zapisane tytuły nowości. Zadaniem uczniów było odszukać ich jak najwięcej, dopisać do tytułów książek autorów, a następnie spis dostarczyć do biblioteki. Ciekawie spędzili czas uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach pt. „Między regałami z książkami". Podczas nich 2-osobowe zespoły tworzyły krótkie, logiczne teksty zawierające 15 tytułów książek z wybranego przez siebie regału z książkami. Powstała też „Szkolna Tablica Czytelniczych Cytatów", na której uczniowie mogą prezentować ciekawe cytaty z przeczytanych książek.
Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki. Nowe książki na was czekają. Miłej lektury!


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności A w bibliotece szkolnej nowe książki