W Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi

25 października 2018 r. uczniowie klas I a i I c odwiedzili Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Mieli okazję zobaczyć maszyny i urządzenia, jakie w swej pracy wykorzystywali pracownicy stolarni jeszcze w XIX wieku. Z wielkim zainteresowaniem oglądali również przedmioty codziennego użytku, sprzęty, pamiątki i stroje folklorystyczne zgromadzone w Izbie Biskupiańskiej. Po obejrzeniu eksponatów i wysłuchaniu ciekawej historii związanej z tym miejscem uczniowie udali się na zajęcia warsztatowe. Najpierw eksperymentowali w glinie. Każde dziecko otrzymało kawałek gliny, którą samodzielnie wyrabiało, a następnie formowało z niej naczynie. Dzieci pracowały z wielkim zapałem i zaangażowaniem. W drugiej części zajęć pierwszoklasiści mogli samodzielnie wykonać piękną serwetkę, którą malowali specjalnymi farbami.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności W Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi