Sukces naszych historyków w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

8 listopada 2018 r. w auli ZSO w Gostyniu odbyła się uroczystość podsumowująca Powiatowy Konkurs Historyczny POLONIA RESTITUTA – Stulecie Odzyskania Niepodległości. Organizatorzy konkursu – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Muzeum w Gostyniu – stwierdzili, że setna rocznica odzyskania niepodległości zobowiązuje społeczność szkolną do uczczenia pamięci o wydarzeniach sprzed stu lat i ludziach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Symboliczne znaczenie miało miejsce, w którym odbywał się konkurs – gmach gostyńskiego liceum – zbudowany ze składek społecznych jako pomnik odzyskanej niepodległości, poświęcony „Bogu i Ojczyźnie Odrodzonej". Nagrody laureatom konkursu wręczyli sponsorzy: burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i starosta gostyński Robert Marcinkowski.
W kategorii szkół podstawowych swoich najlepszych historyków przysłało 14 szkół z powiatu gostyńskiego. Z trudnym testem konkursowym najlepiej poradziła sobie nasza reprezentantka Natasza Leja z klasy 8a. Natomiast Maciej Konieczny z klasy 7c zajął 4 miejsce. W bieżącym roku szkoły podejmowały wiele inicjatyw, których celem było upamiętnienie ważnej rocznicy. Wydaje się jednak, że najlepszym sposobem w który uczniowie mogą uczcić pamięć o przeszłości jest jej poznawanie. Ponadto śmiało można powiedzieć, że Natasza i Maciej dali wyraz swej patriotycznej postawie, bowiem przygotowanie do konkursu i odniesiony w nim sukces były wynikiem sporego wysiłku i wielu godzin poświęconych na przyswojenie treści daleko wykraczających poza wymagania podstawy programowej historii w szkole podstawowej.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Sukces naszych historyków w 100. rocznicę odzyskania niepodległości