W tym roku szkolnym klasa 2c bierze udział w innowacji pedagogicznej „Poznajemy Polskę – promujemy nasz region" – wymiana pocztówkowa między szkołami z całej Polski. Jej celem jest nawiązanie kontaktu ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski, by poprzez wymianę pocztówek z pozdrowieniami poznawać różne zakątki Polski oraz uczyć się sztuki pisania tradycyjnych pozdrowień na kartkach. Adresy szkół uczniowie pozyskują poprzez portal społecznościowy. Drugoklasiści swe pozdrowienia przesyłają na wydanych w formie pocztówek pięknych grafikach lokalnego artysty Henryka Naglaka, które przedstawiają zabytki naszego regionu. Z nadesłanych przez rówieśników kartek dzieci tworzą pocztówkową mapę Polski. Poznają zabytki miast i miejscowości, odnajdują je na mapie. Przede wszystkim mają jednak ogromną frajdę, że piszą do nich uczniowie z różnych regionów Polski.

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 „Poznajemy Polskę – promujemy nasz region” – wymiana pocztówkowa między szkołami z całej Polski