„Poznajemy Polskę – promujemy nasz region” – wymiana pocztówkowa między szkołami z całej Polski

W tym roku szkolnym klasa 2c bierze udział w innowacji pedagogicznej „Poznajemy Polskę – promujemy nasz region" – wymiana pocztówkowa między szkołami z całej Polski. Jej celem jest nawiązanie kontaktu ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski, by poprzez wymianę pocztówek z pozdrowieniami poznawać różne zakątki Polski oraz uczyć się sztuki pisania tradycyjnych pozdrowień na kartkach. Adresy szkół uczniowie pozyskują poprzez portal społecznościowy. Drugoklasiści swe pozdrowienia przesyłają na wydanych w formie pocztówek pięknych grafikach lokalnego artysty Henryka Naglaka, które przedstawiają zabytki naszego regionu. Z nadesłanych przez rówieśników kartek dzieci tworzą pocztówkową mapę Polski. Poznają zabytki miast i miejscowości, odnajdują je na mapie. Przede wszystkim mają jednak ogromną frajdę, że piszą do nich uczniowie z różnych regionów Polski.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Poznajemy Polskę – promujemy nasz region” – wymiana pocztówkowa między szkołami z całej Polski