Mikołaju, Mikołaju…

6 grudnia w szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie, aby otrzymać prezent, musieli wykonać różnorodne zadania, np. układali ze swoich ciał choinkę, rymowali wyrazy związane ze świętami, opowiadali Mikołajowi dowcipy, podawali przepis na dobre pierniki oraz nazwiska sławnych Mikołajów, składali życzenia świąteczne, śpiewali kolędę, udawali Mikołaja z wielkim workiem prezentów i mówili Wesołych świąt w trzech obcych językach... Nieliczni, mniej grzeczni, skakali też przez kij. Po wykonaniu zadania chętne zespoły klasowe mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem w przepięknej zimowej scenerii. Wszyscy wyśmienicie się bawili i chętnie uczestniczyli w zabawie. Uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały dzień.
Słodkie podarunki dla uczniów zapewniła Rada Rodziców.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Mikołaju, Mikołaju…