Font Size

Cpanel

Kultura i obyczaje Irlandii

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie kulturowym "Irlandia w szkole" organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej. Jej głównym celem jest promowanie kultury irlandzkiej w Polsce. W środę 12 grudnia uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności w komunikowaniu się w języku angielskim dzięki lekcji prowadzonej przez Skype przez pana Trevor Walsh. Natomiast w poniedziałek 17 grudnia pani Justyna Mazurek – Schramm przeprowadziła warsztaty kulturowe w klasach: 2a, 5a, 5b i 8a. Uczniowie przenieśli się w świat irlandzkich baśni i legend, poznali tajemniczego, znanego z mitologii irlandzkiej i zamieszkującego Irlandię skrzata, przemierzyli urocze miejsca Irlandii oraz poznali irlandzkie zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach kulturowych.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kultura i obyczaje Irlandii