Font Size

Cpanel

Dominacja naszych historyków w powiatowym konkursie

14 grudnia 2018 r. już po raz 21. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Jego organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, szkoła nosząca imię powstańców wielkopolskich, która poprzez organizację konkursu stara się szerzyć wiedzę i kultywować pamięć o ludziach, którzy dzięki swemu poświęceniu i patriotyzmowi, pokonując niemieckich zaborców, zdecydowali o przynależności naszego regionu do odradzającej się Polski. W tym roku w związku z 100. rocznicą powstania wielkopolskiego nasi uczniowie przygotowali się do konkursu bardzo solidnie, chcąc w ten sposób włączyć się w rocznicowe obchody i uczcić pamięć powstańców. W konkursie wzięło udział 13 najlepszych historyków z 5 szkół podstawowych z naszego powiatu. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni, zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Filip Półtoraczyk z klasy 3C, drugie miejsce zajął Maciej Konieczny z klasy 7c, a trzecie Natasza Leja z klasy 8a. Czwarty reprezentant naszej szkoły Patryk Kurt (3C) zajął 5. miejsce. Dyplomy i nagrody zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dyrektora ZSZ w Gostyniu i starosty gostyńskiego podczas uroczystości Święta Patrona, które Zespół Szkół Zawodowych obchodzi 7 stycznia, w dniu wymarszu powstańców z Gostynia na front w kierunku Leszna.
Warto podkreślić wysoki poziom naszych uczniów i wagę ich sukcesu, bowiem nasi reprezentanci od lat osiągali dobre wyniki w tym konkursie, wielokrotnie go też wygrywając, jednak nigdy wcześniej nie udało im się zdobyć całego podium. Ponadto dla Nataszy i Macieja jest to już kolejny sukces w konkursie historycznym, gdyż w listopadzie zajęli 1. i 4. miejsce w powiatowym konkursie Polonia Restituta, upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
Również nasi absolwenci, obecnie uczniowie liceów i techników, którzy kilka lat temu reprezentowali w omawianym konkursie naszą szkołę, zdobyli w kategorii szkół ponadpodstawowych wysokie miejsca (drugie i trzecie).


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dominacja naszych historyków w powiatowym konkursie