Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

W dniu 15 lutego 2019 roku w hali sportowej naszej szkoły odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bodzewa, Gostynia, Krobi, Pogorzeli, Pudliszek, Piasków.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor Danuta Piasecka, która podziękowała drużynom za przybycie oraz życzyła udanego turnieju. Następnie sędzia główny zawodów pan Antoni Kuś przedstawił regulamin rozgrywek.
Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W wyniku losowania, w grupie A zagrały SP Piaski, SP Pudliszki, SP nr3 Gostyń, natomiast w grupie B SP Pogorzela, SP Bodzewo, SP Krobia. Rozgrywki grupowe wyłoniły pary półfinałowe, w których spotkały się SP nr3 Gostyń z SP Bodzewo oraz SP Krobia z SP Piaski. Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian i dostarczyły zebranym kibicom pozytywnych emocji. W grze można było zobaczyć olbrzymie zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Zwycięskie zespoły zagrały o pierwsze miejsce. SP nr 3 Gostyń wygrała z SP Krobia, a w meczu o trzecie miejsce gospodynie pokonały koleżanki z Bodzewa. W meczu o piąte miejsce Pudliszki wygrały z Pogorzelą. Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz piłki, a trzy najlepsze zespoły puchary oraz nagrody rzeczowe. Wybrano także najlepszą zawodniczkę turnieju: Aleksandrę Hajduk (SP nr3 Gostyń) oraz najlepiej zagrywającą: Darię Stochaj (SP Krobia), które otrzymały pamiątkowe statuetki.
Sędzia główny pan Antoni Kuś wręczył również maskotkę dla najsympatyczniejszej zawodniczki Katarzyny Sobocińskiej (SP Bodzewo). Warto dodać, że gospodynie turnieju zagrały w specjalnie przygotowanych na turniej koszulkach upamiętniających 100-lecie Powstania Wielkopolskiego.
Podczas turnieju wręczono również nagrody laureatom Gminnego Konkursu plastycznego "100-lecie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919".

Szczegółowe wyniki:
Grupa A
1. SP nr3 Gostyń 4 pkt. Sety 4:0
2. SP Piaski 3 pkt. Sety 2:2
3. SP Pudliszki 2 pkt. Sety 0:4
Grupa B
1. SP Krobia 4 pkt. Sety 4:0
2. SP Bodzewo 3 pkt. Sety 2:3
3. SP Pogorzela 2 pkt. Sety 1:4

Mecz o 5 miejsce
SP Pudliszki – SP Pogorzela 2:1
Półfinały
SP nr3 Gostyń – SP Bodzewo 2:0
SP Krobia – SP Piaski 2:1
Mecz o 3 miejsce
SP Piaski – SP Bodzewo 2:1
Mecz o 1 miejsce
SP nr3 Gostyń – SP Krobia 2:0

Skład naszej reprezentacji: Wiktoria Niedziela, Julia Talaga, Julia Nowak, Katarzyna Nowak, Ada Naskręt, Karen Kaczmarek, Julia Jędrzejczak, Dominika Krzyżostaniak, Magdalena Kordus.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Więcej zdjęć TUTAJ

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Osiągnięcia Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego