Font Size

Cpanel

Święto Patrona w naszej szkole

19 lutego, w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, obchodzono w naszej szkole uroczyste Święto Patrona. Świętowała cała społeczność. Najpierw na apelu spotkali się młodsi uczniowie. Następnie w auli zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie starszych klas. Z tej okazji został przygotowany program artystyczny pt. „Ziemia, planeta ludzi". Jego głównym tematem była obecna sytuacja naszej planety, jej zagrożenia oraz skutki nadmiernej eksploatacji dóbr naturalnych. Na Ziemię przybywają kosmici Sigma i Pi, którzy chcą poznać jej mieszkańców, ludzi. Spotkane przypadkowo dzieci, świętują tego dnia szkolny dzień patrona, a jest nim Mikołaj Kopernik. Kosmici poznają nie tylko sylwetkę wielkiego astronoma, ale przede wszystkim historię Ziemi, jej powstanie jako planety, pojawienie się roślin i zwierząt oraz człowieka. Podjęte zostają trudne tematy, jak upadek wielkich cywilizacji czy współczesne dylematy ludzkości: pożary, powodzie, dziura ozonowa, głodne dzieci w Afryce. Przybysze z Kosmosu są zaskoczeni postępem technicznym ludzi. Rozumieją ogrom problemów nękających Ziemian. Udzielają wskazówek i rad, aby pamiętać o przyszłych pokoleniach i dbać o Ziemię każdego dnia.
Święto Patrona stało się nie tylko pretekstem do przybliżenia sylwetki Mikołaja Kopernika, ale również okazją do zaprezentowania talentów uczniów. Program artystyczny wzbogacony został piosenkami o treści ekologicznej wykonywanymi przez ponad 50-osobowy chór uczniów szkoły. Najmłodsze dzieci zaprezentowały się w pokazie tanecznym, rozbrzmiały również instrumenty na żywo. Całość uzupełniła prezentacja multimedialna.
Cała uroczystość spotkała się z uznaniem przybyłych, co wyrazili ciepłymi słowami oraz licznymi pochwałami.

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona w naszej szkole