Font Size

Cpanel

Wycieczka klas 5a i 5d

9 i 10 maja tego roku uczniowie klas 5a i 5d mieli niezwykłą okazję poznać tajemniczy i piękny zakątek Polski. Odwiedzili Pogórze Kaczawskie, czyli krainę wygasłych wulkanów. Na początku, w słynącej z poszukiwaczy złota Złotoryi, dla odmiany nasi uczniowie brali udział w warsztatach zdobienia bombek choinkowych oraz poznali proces produkcyjny ozdób świątecznych. Swoje tajemnice kraina wulkanów ujawniła podczas zajęć w sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. To tam właśnie uczniowie mogli na własnej skórze odczuć skutki trzęsienia ziemi, tym razem wywołane przez symulator tego zjawiska. Zajęcia laboratoryjne przybliżyły dzieciom wiadomości o klimacie, atmosferze i zjawiskach w nich zachodzących. Dalsza część atrakcji związana była ze średniowiecznym Zamkiem Czocha i noclegiem w komnatach zamkowych. Tam także czekały na dzieci zajęcia z magii na wesoło oraz bardzo interesujące zwiedzanie zamku od piwnic do wieży obronnej w towarzystwie przewodnika. Podczas całej wycieczki dzieciom dopisywał humor oraz apetyt. Nawet nocne strachy nie zniszczyły dobrej, koleżeńskiej atmosfery.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka klas 5a i 5d