Matematyczne zmagania

11 maja 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w matematycznych zmaganiach w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu i wpisało się w tradycję corocznych spotkań na „Maratonie matematycznym". Ponad 170 uczniów w sobotę od godziny 9.00 zmagało się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. XIX edycja tego konkursu została podzielona na dwie kategorie: gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych (pięć testów do rozwiązania) oraz uczniowie klasy IV-VII ( trzy testy).
Tytuł „Najlepszego Matematyka Siódmoklasisty" w powiecie gostyńskim zdobył uczeń naszej szkoły Maciej Konieczny, który uzyskał 44 punkty na 45 możliwych. Ponadto w pierwszej dziesiątce laureatów znalazła się Anna Lewek z klasy 6b. Najlepszy wynik w kategorii starszych maratończyków uzyskał Filip Półtoraczyk z klasy IIIC gimnazjum, który stanął na najwyższym podium zajmując I miejsce w powiecie. Należy podkreślić, że Filip zdobył 100 % możliwych punktów. Bardzo dobry wynik uzyskał również Jan Konieczny z klasy 8b - III miejsce w powiecie, który stracił tylko 2 punkty. Na wyróżnienie zasługują również lokujący się w pierwszej dziesiątce Michał Łagoda z klasy IIIB i Natalia Karkos z klasy 8a.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły wytrwale wzięło udział w kolejnych, matematycznych zmaganiach.
Gratulujemy uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Matematyczne zmagania