Klasy IIIC i III A w Krakowie

Klasy IIIC i IIIA wybrały się 16 i 17 maja na dwudniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.
W pierwszym dniu uczestnicy wyjazdu poznali i podziwiali uroki Trasy Turystycznej Wieliczki, wykute w soli komory, podziemne jeziora, solne rzeźby. Pokonali kręte korytarze, 800 schodów, zeszli na głębokość 135 m pod ziemią. Wszyscy w zdumieniu obserwowali Kaplicę św. Kingi i mnóstwo interesujących miejsc, żeby zakończyć wędrówkę wyjazdem windą na powierzchnię.
Drugiego dnia wszyscy uczniowie mogli zwiedzić miasto koronacyjne oraz nekropolię królów Polski. Zachwycali się Komnatami Królewskimi, ozdobionymi oryginalnymi arrasami, sprowadzonymi przez Zygmunta Augusta z Brukseli. Zajrzeli do Smoczej Jamy, ujrzeli Dzwon Zygmunta. Spacerowali po krakowskim Kazimierzu, na Rynku Głównym odsłuchali hymnu z Wieży Mariackiej, a także zaglądali do kramów z pamiątkami w Sukiennicach. Wreszcie poznali życie dawnych mieszkańców Krakowa, schodząc cztery metry pod powierzchnię. To oczywiście nie wszystko...
Na wycieczce panowała pogodna atmosfera. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wrócili do domów.

23 maja obie klasy wyruszyły do Kalisza do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, aby obejrzeć w Malarni spektakl 7 minut, opowiadający o zderzeniu ludzkich pokoleń; magazyniera odchodzącego na emeryturę oraz młodego Foka, który miał zająć jego miejsce.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Klasy IIIC i III A w Krakowie