Sportowe sukcesy dziewcząt

Maj i czerwiec to bardzo intensywny okres jeśli chodzi o zawody sportowe. Swoimi startami reprezentacja dziewcząt naszej szkoły potwierdziła w tym roku szkolnym dominację w powiecie.
W siatkówce plażowej Martyna Naskręt z Julią Talagą zajęły pierwsze miejsce, a Wiktoria Niedziela z Katarzyną Nowak – piąte. W ćwierćfinale wojewódzkim dziewczęta ostatecznie zajęły siódme miejsce.
Z kolei w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie. Wygrana z dużą przewagą w powiecie dodała pewności siebie, co zaowocowało drugim miejscem w ćwierćfinale wojewódzkim w Lesznie i awansem do finału wojewódzkiego. Finał w Pile, to nie tylko walka z zawodniczkami z innych szkół, ale również ze strasznym upałem podczas zawodów. Dziewczęta zaliczyły udany występ zajmując ósme miejsce w Wielkopolsce. Warto odnotować bardzo dobre wyniki w klasyfikacji indywidualnej. Karolina Bielecka została wicemistrzynią Wielkopolski w biegu na 1000 m, a Patrycja Bielecka zajęła czwarte miejsce na tym samym dystansie. Również na czwartym miejscu, w rzucie oszczepem, została sklasyfikowana Katarzyna Nowak. Podczas rywalizacji wiele dziewcząt ustanowiło rekordy życiowe, a także rekordy szkoły.
Gratulujemy i dziękujemy za udane występy.

Skład reprezentacji:
Patrycja Bielecka, Karolina Bielecka, Ada Naskręt, Martyna Naskręt, Bogumiła Wolna, Natalia Karkos, Zofia Płaczkiewicz, Zuzanna Majchrzak, Zuzanna Nowacka, Katarzyna Nowak, Julia Jędrzejczak, Magdalena Kordus , Dominika Krzyżostaniak, Ewelina Pawlak.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Sportowe sukcesy dziewcząt