Font Size

Cpanel

Światowy Dzień Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. Poza mierzalnymi i policzalnymi korzyściami, jakie daje nam las, jedno zdrowe drzewo to przede wszystkim wspólne dobro, które towarzyszy co najmniej kilku pokoleniom, stając się obiektem wspomnień i ważnym czynnikiem budowania tożsamości lokalnej. Każdy znajdzie w pamięci takie drzewo, na które wspinał się w dzieciństwie, oglądał je u babci przez okno, czytał pod nim książki, latem zbierał najlepsze kasztany i żołędzie czy samodzielnie posadził. Warto znać i chronić drzewa. Dlatego też klasy edukacji wczesnoszkolnej przygotowały mały „Zielnik polskich drzew liściastych", który można obejrzeć na szkolnym korytarzu.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Światowy Dzień Drzewa