Font Size

Cpanel

Dzień Dyni w przedszkolu

31 października dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły „Dzień Dyni". Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo wysłuchały wiersza pt. „Dynia". Dowiedziały się, że jest to bardzo zdrowe warzywo, z którego można przygotować wiele dań np. zupę, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru, szeregowania od największej dyni do najmniejszej, przeliczania warzyw. Wśród zabaw dyniowych były dyniowe kręgle, slalom oraz przeskoki przez dynie różnej wielkości. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu warzywa wydrążyły nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Na zakończenie przedszkolaki wykonały dyniowe prace plastyczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych zabaw i wrażeń.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Dyni w przedszkolu