Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji „Żabki" i „Biedronki" odwiedziła pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Piaskach, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Misiaczkowe przedszkole". Przedszkolaki poznały historię pluszowych misiów. Dowiedziały się, że towarzyszą one dzieciom na całym świecie od ponad stu lat. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawie ruchowej do piosenki „Jadą, jadą misie...", posłuchać ciekawostek o zwyczajach niedźwiedzi, a także sprawdzić swoją wiedzę w minikonkursie przyrodniczym. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, czyli przeliczania misiów, klasyfikowania według koloru oraz wielkości. Na koniec przedszkolaki wykonały misiową pracę plastyczną.
Miłym akcentem tego dnia były medale, dyplomy oraz słodkie upominki.

Jesteś tutaj: Home 2019_2020 Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu