Font Size

Cpanel

Dzień Bezpiecznego Internetu

Po raz kolejny w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na zajęciach z informatyki uczniowie klas młodszych dowiedzieli się, na czym polega komunikacja za pośrednictwem Internetu. Zwrócono im także uwagę na to, że w Internecie, jak w świecie rzeczywistym, należy być miłym i uprzejmym. Uczniowie klas starszych zajęli się tematem wizerunku online. Uwrażliwiono ich na niebezpieczeństwa związane z zamieszczaniem prywatnych informacji w sieci, w tym zwłaszcza zdjęć i danych osobowych oraz uświadomiono, że jako internauci są odpowiedzialni za to, co udostępniają.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Bezpiecznego Internetu