Font Size

Cpanel

Święto Patrona

19 lutego to ważna data w życiu szkoły w Piaskach. Obchodzimy wtedy Święto Patrona. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Szanujmy wspomnienia".
Na uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 10, przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny, który miał formę wywiadu z napotkanymi mieszkańcami Piasków. Odpowiadali oni na pytanie: z czego Piaski są znane na arenie ogólnokrajowej. Program artystyczny poświęcony był też, ustanowionym przez Sejm, patronom roku 2020. Młodzi artyści przybliżyli obok sylwetek Mikołaja Kopernika, hetmana Stanisława Żołkiewskiego i Leopolda Tyrmanda, ważne w historii naszego kraju wydarzenia: Bitwę Warszawską oraz zaślubiny Polski z morzem. 
Akademię urozmaiciły występy wokalne.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona