Font Size

Cpanel

Światowy Dzień Kota

Od 2006 roku w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Właśnie z tej okazji w poniedziałek, 17 lutego, uczniowie klas 0-3 wzięli udział w kocim baliku, w czasie którego dowiedzieli się ciekawostek na temat kotów.
W czasie baliku, jednym z zadań było napisanie krótkiego kociego wierszyka.
Klasa 3a
Koty to fajne istoty, które lubią psoty.
Lubią też pieszczoty, te nasze super koty.
Klasa 2a
Kotek, kotek, mój najsłodszy psotek lubi się bawić kłębkiem niteczki i zbija przy tym moje kubeczki.
Kocham jednak mojego koteczka, bo to moja słodka kuleczka.
Klasa 0 b
Bardzo kochamy wszystkie koty,
te które ciągle wchodzą na płoty,
te które stale leżą też,
bo przecież każdy kot, to wspaniały zwierz.
Wybrane i nagrodzone zostały te trzy wiersze, ponieważ w ciekawy sposób ukazują prawdziwą naturę i charakter kotów.
W bibliotece z okazji Dnia Kota uczniowie mogli zagłosować na najsympatyczniejszego kota nauczycieli, poznać kocie rekordy, wziąć udział w quizie dotyczącym kotów, nadać kotom imiona, zapisać, jak należy postępować z kotami i wypożyczyć książkę, której bohaterem jest kot.
Święto to stało się także okazją do wykonania kociej budki oraz przeprowadzenia zbiórki karmy dla bezdomnych kotów.
Światowy Dzień Kota to również okazja, by pomóc kotom wolno żyjącym i podopiecznym schronisk i przytulisk dla kotów. Uczniowie klas 4-8 wsparli zwierzęta ze schroniska przynosząc karmę. Nie zabrakło też osób, które przebrały się za swoje zwierzątka i pozowały do wspólnego zdjęcia na boisku szkolnym.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Światowy Dzień Kota