Font Size

Cpanel

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga od ucznia ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem naszego ucznia – Macieja Koniecznego. Uzyskał on tytuł Laureata Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2019/2020.
Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł należy najpierw przejść etap szkolny, aby następnie zmierzyć się z zadaniami etapu rejonowego i ostatecznie awansować do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim konkurs się kończy – uczniowie uzyskujący minimum 90% punktów zdobywają tytuł laureata.
Na wszystkich stopniach konkursu Maciej rozwiązywał pisemny test. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza podstawę programową, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia.
Zostać laureatem konkursu organizowanego przez Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem. Są one organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie matematyką. ,,Wygranie" takiego konkursu to wielki zaszczyt i radość, uczeń zyskuje miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy i sprawności intelektualnej. Uzyskanie tytułu laureata daje też uczniowi pewne przywileje: celująca ocena roczna z matematyki; zwolnienie z przystąpienia do jednej części egzaminu ósmoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem z matematyki najwyższego wyniku; przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
O rozmiarze sukcesu Macieja świadczy fakt, że chociaż konkurs odbywa się z 11 przedmiotów, Maciej jest jedynym laureatem z naszego powiatu, jednym z 14 laureatów Konkursu Matematycznego w województwie wielkopolskim.
Tym bardziej Maciejowi bardzo gratulujemy. Potwierdził bowiem, że jest mistrzem matematyki.
Ze względu na panującą sytuację wręczenie zaświadczeń laureatom nie mogło odbyć się podczas uroczystego podsumowania z udziałem Wielkopolskiej Kurator Oświaty, która jednak w ostatnich dniach przekazała do szkół dokumenty oraz gratulacje i słowa podziękowania dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie i opiekę.

Maciej_zaświadczenie


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego