Przygotowanie do nowego roku szkolnego

1 września otwieramy szkołę i rozpoczynamy rok szkolny. Organizacja pracy szkoły została podporządkowana wymaganiom wynikającym z wytycznych MEN, GiS i MZ.
Uruchomione zostało dodatkowe wejście do budynku przeznaczone dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pozostali uczniowie będą korzystali z trzech wejść, przy których zostały zamontowane bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Wszystkie zajęcia danej klasy (z wyjątkiem informatyki i wf) będą odbywać się w jednej sali. W salach znajdują się umywalki i środki do dezynfekcji tak, aby uczeń mógł przestrzegać zasad higieny. W salach pozostawiono tylko te przedmioty i sprzęty, które będą codziennie myte lub dezynfekowane. Dezynfekcji podlegają też wszystkie powierzchnie płaskie, klamki, klawiatury, urządzenia na placu zabaw itp. Sale i korytarze będą wietrzone. Wyznaczone zostały miejsca spędzania przerw przez uczniów tak, aby była możliwość zachowania dystansu społecznego. Dla klas 1-3 wyznaczony został co drugi boks w szatni. Uczniowie muszą posiadać własne przybory i podręczniki, nie powinni się nimi wymieniać. Przynoszą do szkoły tylko przedmioty niezbędne do zajęć, posiłek, napój.
Do minimum zostało ograniczone przebywanie w szkole osób z zewnątrz. Na razie nie przewidujemy używania maseczek przez uczniów. Wyjątkiem jest zakładanie maseczek w autobusie szkolnym.
Dla dobra dzieci Rodzice zobowiązani są do przestrzegania poniższych wytycznych:

1.Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
2.Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
O innych ustaleniach Rodzice i uczniowie będą informowani na bieżąco.

Jesteś tutaj: Home 2020_2021 Przygotowanie do nowego roku szkolnego