Font Size

Cpanel

27 Grudnia – pamiętamy!

102 lata temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Uczniowie naszej szkoły, pomimo pandemii, uczcili pamięć o powstańcach.
Dzieci z oddziału przedszkolnego Biedronki przystąpiły do akcji #MALIPOWSTAŃCYna102 organizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jej celem było przybliżenie najmłodszym historii Wielkopolski, a głównym zadaniem dzieci wykonanie rogatywek – charakterystycznych czapek wojskowych będących symbolem powstańców wielkopolskich. Starszacy wraz z rodzicami chętnie przystąpili do akcji. Efekty ich pracy oraz innych dzieci z wielkopolskich szkół można podziwiać w Wielkiej Galerii Rogatywek na stronie 27grudnia.pl
Uczniowie klas 3 natomiast podczas lekcji online poznawali fragmenty książki M. Podbylskiej „A u nas powstanie". Wysłuchali też ciekawej opowieści o historii ich małej ojczyzny opowiedzianej przez nauczyciela historii, który nie tylko nawiązał do wydarzeń historycznych, ale też zwrócił uwagę na miejsca w naszej gminie związane z tym ważnym wydarzeniem.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności 27 Grudnia – pamiętamy!