Font Size

Cpanel

W karnawale dzieci bardzo lubią bale

W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w balikach karnawałowych. Najmłodsi przedszkolacy z gruby „Żabek" wcieli się w postaci ulubionych bohaterów, nie zabrakło też policjantów i strażaków. W pięknych strojach przebierańcy prezentowali się znakomicie. Humory dopisywały, wszyscy doskonale się bawili, tańcząc i biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych.
„Biedronki" natomiast bawiły się na balu owocowo - warzywnym. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały piękne stroje. Były wśród nich truskawki, arbuzy, dynie, marchewki oraz wiśnie. Czas umilały piosenki, oczywiście o tematyce owocowo-warzywnej. W trakcie balu organizowane były zabawy, tańce, śpiewy oraz zajęcia kulinarne: pieczenie bananowych muffinek oraz tworzenie owocowych szaszłyków. Bal ten był więc okazją nie tylko do wesołej zabawy, ale też utrwalenia wiedzy przyrodniczej na temat owoców i warzyw, ze szczególnym podkreśleniem ich wartości odżywczych i znaczenia dla naszego zdrowia.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności W karnawale dzieci bardzo lubią bale