Zaginione tytuły odnalezione! Drzwi sal lekcyjnych ozdobione!

Ponad 70 uczniów z klas IV –VI oraz z gimnazjum wzięło odział w przygotowanym przez bibliotekę szkolną konkursie „Poszukiwacze zaginionych tytułów”. Zadaniem uczniów było odnalezienie na korytarzach szkolnych 25 liści z tytułami książek, a potem dopisanie do tytułów autorów. Oj, nabiegali się nasi uczniowie po korytarzach, nabiegali. O ile szukanie liści sprawiło uczniom, szczególnie tym młodszym, dużo radości, to wyszukiwanie autorów przysporzyło nieco trudności. Biorący udział w zabawie, przy okazji wcielenia się w rolę detektywów, doskonalili umiejętność wyszukiwania informacji oraz spostrzegawczość.  Poznali też nowości książkowe znajdujące się w bibliotece szkolnej.

Ich młodsi koledzy, uczniowie klas I-III, uczestniczyli w konkursie plastycznym „Książka lekiem na nudę”.  Dzieci przygotowały prace nawiązujące do wybranej przez siebie książki, bajki lub wiersza i ozdobiły nimi drzwi do swych sal lekcyjnych, a członkinie koła bibliotecznego drzwi w bibliotece. Pracę przygotowały też Biedronki i Żabki - dzieci z przedszkola. Na drzwiach zagościły m.in. krasnoludki, Smerfy, bohaterowie książki pt. „Kubuś Puchatek”, lokomotywa z wagonami, a także stragan z warzywami.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2016/2017 2016_2017 Zaginione tytuły odnalezione! Drzwi sal lekcyjnych ozdobione!