Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W naszej szkole przedszkolacy oraz uczniowie szkoły podstawowej obchodzili  to święto w poniedziałek 7 listopada. Najmłodsze dzieci najliczniej przyjęły zaproszenie biblioteki, aby tego dnia przyjść do szkoły przebranym za ulubioną bajkową postać. Jedna z klas (3d) stała się na jeden dzień Wioską Smerfów, z Roszpunkami i Batmanem w gościach. Porządku pilnowało i służyło pomocą aż dwóch Papa Smerfów.
Najliczniejszą grupą bajkowych postaci wśród dziewczynek stanowiły: Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Elsa z Krainy Lodu, Czerwony Kapturek, Pippi. Dominowały też Indianki i czarownice. Chłopcy najchętniej wybierali stroje Batmana, Spidermana, Zorro, Pinokia, a także pirata, rycerza, kowboja i króla.
W czytelni można było obejrzeć wystawę najpiękniejszych książek z bajkami. Odwiedzające bibliotekę klasy miały okazję wziąć udział w bajkowej zgaduj – zgaduli i zadaniach ruchowych. Dla starszych uczniów przygotowano konkurs czytelniczy: „Znam „Baśnie” H.CH. Andersena”.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2016/2017 2016_2017 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek