„Szachowe królestwo w patio”

29 maja odbyło się podsumowanie innowacji pedagogicznej „Szachowe królestwo w patio". Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej, które przez cały rok szkolny uczęszczały za zajęcia szachowe zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami, występując w specjalnie przygotowanym przedstawieniu. Na szachownicy w szkolnym patio pojawiły się żywe figury szachowe.
Udowodniono naukowo, że gra w szachy zwiększa zdolności intelektualne, arytmetyczne, wyostrza zdolności językowe, kształci umiejętność krytycznego myślenia, ma również walory terapeutyczne. Wierzymy, że nauka gry w szachy wpłynęła pozytywnie na rozwój naszych uczniów. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem grono uczniów grających z pasją w szachy będzie się powiększać.

Więcej zdjęć TUTAJ

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2017/2018 2017_2018 „Szachowe królestwo w patio”