Shodaniaczki podbijały Wiedeń

113 klubów i ponad 1000 zawodników z 25 państw - w tak licznej grupie znalazły się 19 października Shodaniaczki z naszej szkoły wraz z trenerem, by walczyć o międzynarodowe trofea w 19 International Vienna Open. Rywalizacja na 9 tatami niosła ze sobą wiele emocji i zaciętych walk o każde zwycięstwo od najmłodszych karateków do seniorów. Wysoki poziom sportowy był zapewniony rangą i wieloletnią tradycją rozgrywanego turnieju. Dla naszych karateczek był to pierwszy start w Wiedniu, ale zapewniają, że nie ostatni, bo warto walczyć z najlepszymi, sukces cieszy, a doświadczenie i obserwacje najlepszych są bezcenne w dalszym treningu.
Natasza Adamska, Zuzanna Szymańska i Marta Streubel (spoza naszej szkoły) świetnie wystartowały w kata drużynowym do 10 lat i wywalczyły brązowy medal, pokonując drużynę z Austrii i nieznacznie ulegając teamowi z Ukrainy. W kata Masters + 50 lat srebrny medal wywalczył trener Jarosław Adamski.
Sportowcy starają się połączyć dobry start z poznawaniem miejsc, w których przychodzi im walczyć. Był więc też czas na zobaczenie centrum Wiednia i zwiedzanie pięknych zabytków. Największe wrażenie zrobiły na dziewczynkach Neue Burg oraz katedra św. Stefana.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Shodaniaczki podbijały Wiedeń