Font Size

Cpanel

Ferie w Beskidach

Pięćdziesięciu uczniów ze szkół w Piaskach i Szelejewie spędziło drugi tydzień ferii zimowych w górach. Miejscem zakwaterowania młodzieży był ośrodek Jodełka położony w Zawoi u stóp Babiej Góry. Program tygodniowego pobytu był bardzo bogaty i urozmaicony. Uczniowie naszej gminy zwiedzili muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, poznając florę i faunę regionu. Podczas jednodniowej wycieczki do Zakopanego mogli podziwiać uroki stolicy Tatr. Długie, zimowe wieczory urozmaicały codzienne zajęcia z rękodzielnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie na szkle i drewnie, wypiekanie i dekorowanie pierników, wykonywanie aniołów z masy solnej oraz warsztaty dziewiarskie. Miłym zaskoczeniem były dwie wizyty miejscowych górali, którzy zaprezentowali swoją gwarę, zwyczaje i muzykę. Jednak największą atrakcją wyjazdu była zimowa aura. Już drugiego dnia pobytu spadł śnieg, który zmienił scenerię i dodał Zawoi szczególnego uroku.
Kolejne dni zimowiska uczniowie spędzili na stoku narciarskim. Ponad trzydzieści osób postanowiło, pod okiem instruktora, opanować podstawy jazdy na nartach. Efekty były widoczne już po trzech lekcjach. Była też grupa zaawansowana, która z zapałem od początku samodzielnie doskonaliła swoje umiejętności na stoku.
Młodzież chętnie uczestniczyła też w wieczornych seansach filmowych, zajęciach integracyjnych oraz spacerach. Duże zainteresowanie wzbudził pobyt na miejscowym lodowisku. Zwieńczeniem pobytu w Zawoi było wspólne ognisko.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Ferie w Beskidach