W karnawale dzieci bardzo lubią bale

W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w balikach karnawałowych. Najmłodsi przedszkolacy z gruby „Żabek" wcieli się w postaci ulubionych bohaterów, nie zabrakło też policjantów i strażaków. W pięknych strojach przebierańcy prezentowali się znakomicie. Humory dopisywały, wszyscy doskonale się bawili, tańcząc i biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych.
„Biedronki" natomiast bawiły się na balu owocowo - warzywnym. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały piękne stroje. Były wśród nich truskawki, arbuzy, dynie, marchewki oraz wiśnie. Czas umilały piosenki, oczywiście o tematyce owocowo-warzywnej. W trakcie balu organizowane były zabawy, tańce, śpiewy oraz zajęcia kulinarne: pieczenie bananowych muffinek oraz tworzenie owocowych szaszłyków. Bal ten był więc okazją nie tylko do wesołej zabawy, ale też utrwalenia wiedzy przyrodniczej na temat owoców i warzyw, ze szczególnym podkreśleniem ich wartości odżywczych i znaczenia dla naszego zdrowia.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2020/2021 2020_2021 W karnawale dzieci bardzo lubią bale