Font Size

Cpanel

Światowy Dzień Jabłka

 

W naszej szkole świętowaliśmy ten piękny dzień.  Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat witamin, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że  jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Uczniowie poznali budowę jabłka, gatunki tego owocu, odpowiadali na pytanie: co można zrobić z jabłek?  Usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących tego owocu. Nie zabrakło zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych z użyciem jabłek. Celem święta było zachęcanie dzieci do spożywania owoców. 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 Światowy Dzień Jabłka