Font Size

Cpanel

Koncert muzyczny dla uczniów naszej szkoły

 

26 kwietnia odbył się koncert muzyczny dla klas 0-7. Muzycy, którzy gościli w naszej szkole zapoznali słuchaczy z instrumentami strunowo-smyczkowymi, omówili kwestię wspólnego, europejskiego dziedzictwa kulturowego, a przede wszystkim przedstawili w przystępny i humorystyczny sposób muzykę od epoki baroku po czasy współczesne. Mieliśmy okazję posłuchać m.in. utworów Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina czy Stanisława Moniuszki. Muzycy zaprezentowali również tańce z różnych stron świata. Nie zabrakło poloneza, mazura, czardasza, kankana, marsza. Koncert zakończył konkurs dla uczniów i nauczycieli – należało wykazać się wiedzą i podać tytuł filmu, z którego pochodził odegrany fragment muzyczny. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i tanecznym krokiem opuścili szkolną aulę.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 Koncert muzyczny dla uczniów naszej szkoły