Font Size

Cpanel

Awans siatkarek

Luty i marzec to bardzo intensywne miesiące dla reprezentacji dziewcząt w piłce siatkowej. Po trzecim miejscu w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt przyszedł czas na rywalizację w Finałach Mistrzostw Powiatu. Jednak, aby zagrać w ścisłym finale, nasze dziewczęta musiały pokonać w dwumeczu eliminacyjnym koleżanki z SP w Pogorzeli. Plan został zrealizowany, wygrane 3-0 i 3-1 dały nam awans. W finale, który odbył się 7 marca w hali przy SP nr 1 w Gostyniu, zagrały cztery najlepsze zespoły eliminacji: SP nr 3 Gostyń, SP nr 1 Gostyń, SP Bodzewo, SP Piaski. Fakt, iż nasza reprezentacja nie była faworytem sprawił, że dziewczęta zagrały bez zbędnej presji. Wygrały wszystkie spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Tym samym nasz zespół będzie reprezentował powiat gostyński w ćwierćfinałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się już 18 marca 2019 w Lesznie.
Skład reprezentacji: Martyna Naskręt, Ada Naskręt, Wiktoria Niedziela, Julia Nowak, Katarzyna Nowak, Julia Talaga, Dominika Krzyżostaniak, Magdalena Kordus, Julia Jędrzejczak, Karen Kaczmarek, Daria Nowak, Marta Wrona.