EKO FESTYN

Ten tylko naprawdę poznać może wielkość i mądrość Stwórcy,
kto usiłuje wyczytać Jego myśli w wielkiej księdze zwanej przyrodą.

Justus Liebig

5 czerwca po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w EKO FESTYNIE na Świętej Górze - w tym roku pod hasłem „Radość Stworzenia".
Festyn zgromadził mieszkańców całego powiatu gostyńskiego. Tradycyjnie rozpoczął się Mszą św. za wszystkich miłośników przyrody.
W ogrodach przyklasztornych firmy i wolontariusze zorganizowali miejsce zabaw. Stanowisko przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły zachęcało do działań chroniących przyrodę. Zbieraliśmy m.in. nakrętki, makulaturę, baterie, przekonywaliśmy do noszenia toreb wielokrotnego użytku. Wolontariusze Koła Wolontariatu przy SP Piaski zachęcali do zakupu używanych ubrań oraz zabawek, a dochód z tego, co udało się zebrać do puszki, został przekazany na rzecz Zuzi chorującej na SMA.

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 EKO FESTYN