Font Size

Cpanel

Sukces w wojewódzkim konkursie

28 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu odbył się zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu Wojewódzki Konkurs Historyczny „1939-1945. Losy Polski i Polaków". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8 a – Natalia Karkos i Natasza Leja. Osiągnęły świetny wynik. Natasza została laureatką i zwyciężczynią konkursu, natomiast Natalia finalistką - do tytułu laureata zabrakło jej bardzo niewiele. Pracownik Działu Edukacji Narodowej IPN, komentując wynik Nataszy (maksymalna liczba punktów) oraz jakość jej odpowiedzi na pytania otwarte stwierdził, że jej praca była pracą wybitną, w której nie można było doszukać się najmniejszego błędu. Dodał również, że w ciągu kilkunastu lat organizowania konkursów nie spotkał pracy uczniowskiej o takim poziomie odpowiedzi na pytania otwarte. Warto nadmienić, że dla Nataszy nie był to pierwszy sukces w konkursach historycznych. W bieżącym roku szkolnym z podobnymi rezultatami reprezentowała naszą szkołę w dwóch konkursach powiatowych.

Kolejne sukcesy karateków

Wspaniałe wyniki i sportowy sukces odnieśli karatecy trenujący w UKS Shodan Piaski podczas Mistrzostw Wielkopolski Szkół w Karate Olimpijskim WKF – Kleszczewo 11.05.2019, rozgrywanych w ramach Szkolnego Związku Sportowego ,,Wielkopolska". Wśród ponad 370 zawodników ze 170 szkół z Wielkopolski team z naszej szkoły wywalczył łącznie 3 złote i 2 brązowe medale, co pozwoliło, poza indywidualnymi tytułami Mistrzów Wielkopolski, wywalczyć 3 miejsce w punktacji szkół w Igrzyskach Dzieci – klasy 1-6 oraz 7 miejsce w punktacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej kl. 7-8 i 3 gimnazjum. Gmina Piaski została sklasyfikowana na wysokim 10 miejscu w Wielkopolsce. Ogółem w ramach igrzysk dzieci, igrzysk młodzieży szkolnej i licealiady sklasyfikowano szkoły z 25 powiatów i 64 gmin.
Mistrzyniami Wielkopolski zostały :
Kategoria Szkoły Podstawowe – Igrzyska Dzieci
2010 i mł- 1 m Natasza Adamska
2009/08 - 1 m Zuzanna Szymańska
2007/6 - 3 m Magdalena Małecka
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Klasy 7/8 - 1 m Maria Jankowiak w kata i 5 m w kumite

Zawodnicy podczas odbierania wspaniałych pucharów, medali i dyplomów z rąk przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego Zdzisława Urbańczyka byli bardzo dumni nie tylko, gdy odczytywano ich nazwiska, ale również nazwy szkół, w których się uczą.
Dla karateków był to kolejny z ważnych startów w tym roku - bardzo trudny ze względu na dużą liczbę przeciwników, ale potwierdzający, że w Piaskach jest duży potencjał w sporcie olimpijskim, jakim jest karate, które, choć wymaga dużej samodyscypliny i pokory, wszechstronnie rozwija sprawność fizyczną jak i umysł.

Shodaniacy w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Puchar Krajny i Pałuk

Zorganizowany 27 kwietnia przez klub Yamabushi z Bydgoszczy VII Ogólnopolski Turniej Karate WKF Puchar Krajny i Pałuk zgromadził na kolejnej edycji zawodników z klubów od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę po Pomorze. Wśród nich po raz pierwszy w Paterku wystartowali Shodaniacy z Piasków, od razu odnosząc sukcesy.
Najmłodsza zawodniczka turnieju Aleksandra Adamska otrzymała specjalny puchar, dzielnie stawała do walk ze starszymi o rok przeciwniczkami, zdobywając 1 m w kata. Równie dobrze zaprezentowały się inne zawodniczki i trener:
KATA DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT 9 lat i młod.
1 m (Natasza Adamska, Zuzanna Szymańska. M.Streubel)

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 7 lat i młodsze
1 m Aleksandra Adamska
KATA INDYWIDUALNE MĘŻCZYZN MASTERS
1 m Jarosław Adamski

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĘTA 8-9 lat 2 m Zuzanna Szymańska
3 m Natasza Adamska

KATA INDYWIDUALNE POCZĄTKUJĄCY DZIEWCZĘTA 7 lat i młodsze
3 m Aleksandra Adamska

Warto podkreślić, że dziewczyny wracają z sukcesami, mimo że są młodsze w swoich kategoriach wiekowych.
3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale to świetny prognostyk przed Mistrzostwami Wielkopolski Szkół rozgrywanymi w ramach SZS Wielkopolska 11 maja w Kleszczewie. Tam Shodaniacy, większą już grupą, będą reprezentować naszą szkołę i walczyć o tytuły w ramach Szkolnego Związku Sportowego – bo karate rozgrywane jest również jako sport szkolny w Wielkopolsce.
Systematyczna praca na treningu przynosi efekty, pomimo iż zawodnicy goszczą na turniejach w coraz dalszych miejscowościach. Dołączają też do nich nowi członkowie klubu.
Każdy, kto chce rozpocząć wspaniałą przygodę z karate, może przyjść na trening do szkoły we wtorek lub piątek.

 

Złoto i brąz w Mistrzostwach Wielkopolski

5 kwietnia na stadionie przy Gimnazjum nr 1 w Żerkowie odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały w biegach indywidualnych: Oliwia Wileńska (1000m), która uplasowała się w połowie stawki na 194 startujące zawodniczki, Małgorzata Michalak (1200m) 50 na 192 startujące, oraz w biegach drużynowych na dystansie 1600m, nasze najstarsze dziewczęta: Karolina Bielecka, Patrycja Bielecka, Martyna Naskręt, Natalia Karkos, Aleksandra Krystkowiak, Maria Olejniczak. Po emocjonującej rywalizacji, nasze biegaczki drugi rok z rzędu okazały się trzecią najlepszą drużyną w Wielkopolsce. Brązowy medal to nie jedyne trofeum tego dnia w Żerkowie. Indywidualnie, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, Mistrzynią Wielkopolski została Karolina Bielecka, która trasę pokonała w czasie 05:07,20. Na szerokim podium stanęła również Patrycja Bielecka, która linię mety minęła jako czwarta zawodniczka z czasem 05:10,66. Do brązowego medalu Patrycji zabrakła tylko jedna sekunda.
Pierwszym etapem, jaki należało pokonać, aby stanąć na podium Mistrzostw Wielkopolski, był udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 marca na stadionie w Gostyniu. Prawo startu w finale wojewódzkim otrzymywała drużyna, która zajęła I miejsce. Ponadto wystartować mogły również 3 najlepsze zawodniczki i 3 najlepszych zawodników. Nasze drużyny spisały się znakomicie. Dziewczęta z rocznika 2008 zajęły 4 miejsce, 2006-2007 - 2 miejsce, 2003-2005 - 1 miejsce, chłopcy z rocznika 2006-2007 - 5 miejsce, 2003-2005 -4 miejsce. Indywidualnie miejsca na podium wywalczyły wcześniej wspomniane dziewczyny: Oliwia Wileńska 3 miejsce. Małgorzata Michalak 2 miejsce oraz w starszej kategorii Karolina Bielecka 1 miejsce, Patrycja Bielecka 2 miejsce.
Wszystkim biegaczom składamy wielkie gratulacje i podziękowanie za emocje i wysiłek włożony w reprezentowanie naszej szkoły.

Natasza i Zuzanna medalistkami Mistrzostw Wielkopolski

Niedziela 24.03.2019 była bardzo udanym dniem dla karateków UKS SHODAN PIASKI. Choć jeszcze młodzi, to startują w najważniejszych zawodach i to medalowo. Zorganizowane w Mosinie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF zgromadziły 475 karateków (łącznie blisko 800 osobostartów) z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego. Karatecy Shodana Piaski wywalczyli 2 tytuły Mistrzów Wielkopolski – Natasza Adamska z klasy 3a kata 8 lat oraz trenujący w Piaskach uczeń spoza naszej szkoły Jonasz Borowczyk – kata 10 lat. Wicemistrzami zostały Zuzanna Szymańska – kata 9 lat oraz w kata drużynowym 8 lat i młodsze: Natasza Adamska i Aleksandra Adamska z koleżanką spoza naszej szkoły Mają , a w kata drużynowym 9- 11 lat Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska z koleżanką Martą. Brązowy medal wywalczyła najmłodsza z Piasków – Aleksandra Adamska - kata 6 lat i młodsze. W zawodach wystartowała również Maria Jankowiak, która czyni postępy i posiada wielkiego ducha walki, co pokazuje na tatami. Świetny dorobek: 2 złote, 3 srebrne i brązowy medal, w tak silnie obsadzonych Mistrzostwach Wielkopolski, bardzo cieszy i jest wielkim sukcesem piaskowskich karateków. Pokazuje, że to co i jak robią na treningu, daje stały rozwój indywidualny, dużo radości i sukcesy.

II Powiatowy Turniej Warcabowy

Kilkudziesięciu młodych zawodników wzięło udział w II Powiatowym Turnieju Warcabowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który zorganizowany został w piątek 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła drużynowo II miejsce. Otrzymała puchar, dyplom oraz medale. Natomiast w kategorii indywidualnej II miejsce zdobył Patryk Kurt. Szkołę reprezentowali: Julia Jędrzejczak z klasy 3B, Patryk Kurt z klasy 3C, Krystian Łagódka z klasy 5a oraz Wiktor Woch z klasy 5b.
Jak wiadomo warcaby rozwijają koncentrację i cierpliwość, uczą samodzielności w podejmowaniu decyzji. Są również doskonałym treningiem pamięci, pobudzają i rozwijają u dzieci i młodzieży myślenie abstrakcyjne, uczą też uczciwości. Za pasję, poświęcony czas, prezentację swojego talentu oraz odwagę wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje. Zachęcamy pozostałych uczniów do podjęcia gry w warcaby.

VII Otwarty Turniej Karate Szlakiem Templariuszy Koźmin Wielkopolski 2019

Sobota 6 kwietnia zgromadziła w Koźminie 237 zawodników z 21 klubów z Wielkopolski i województw ościennych. Sportowe zmagania w karate, pomimo młodego wieku sportowców, pokazywały zaciętość i powagę rywalizacji o trofea. Karatecy UKS SHODAN PIASKI kolejny raz pokazali, że się liczą w walkach o medale. W kata drużynowym 9 lat i młodsze mieliśmy siostrzany pojedynek w finale drużyn. Spośród 12 teamów do finału dotarły – wygrywając swe połówki - Natasza Adamska z Zuzanną Szymańską/ Piaski/ i koleżanką Martą oraz Aleksandra Adamska z kol. Nadią i Mają. Pierwszy raz naszym zawodniczkom udało się wywalczyć złoty i srebrny medal w tej samej konkurencji.
W najliczniejszej konkurencji kata 8/9 lat dziewcząt (25 startujących) rywalizowały Zuzanna i Natasza. Zuzanna musiała uznać wyższość przeciwniczki i odpadła w trakcie. Natasza /8 lat/ po wygraniu kilku pojedynków wywalczyła brązowy medal.
W kumite młodziczek + 45 kg brąz wywalcza Maria Jankowiak, która stale się rozwija, choć najczęściej walczy z przeciwniczkami, które dłużej startują w zawodach niż ona trenuje.
Dorobek Shodaniaków z Piasków to 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Kolejny start równał się kolejne ,,blachy" Gratulujemy!

Trzecie miejsce siatkarek

18 marca 2019 r. w hali sportowej „Zatorze", po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu, reprezentacja SP Piaski wzięła udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wystąpiło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym". Nasza drużyna rywalizowała w grupie A z SP 4 Rawicz oraz SP Śmigiel. W pierwszym meczu dziewczęta przegrały 2:0 z faworytem turnieju - drużyną ze Śmigla, w drugim pokonały 2:0 Rawicz, dzięki czemu zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału imprezy. W półfinale spotkały się z gospodyniami SP 9 Leszno. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu przegraliśmy 2:0. W meczu o trzecie miejsce nasze reprezentantki zmobilizowały się i pokonały SP Kaszczor. Turniej stał na wysokim poziomie, a nasze dziewczyny, walcząc z dużym zaangażowaniem o każdy punkt, pokazały charakter.
Skład reprezentacji:
Martyna Naskręt (kapitan), Wiktoria Niedziela, Katarzyna Nowak, Ada Naskręt, Julia Talaga, Julia Nowak, Magdalena Kordus, Krzyżostaniak Dominika, Karen Kaczmarek, Julia Jędrzejczak, Daria Nowak, Marta Wrona.

Z matematyką za pan brat

Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że zdają sobie sprawę z tego, jak cenna i niezbędna jest wiedza matematyczna. Aby sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, startowali w różnych konkursach.
3 grudnia 2018 r. wzięli udział w XVI Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzenie wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii.
W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjum uczeń naszej szkoły Michał Łagoda z klasy IIIB gimnazjum zajął II miejsce. Tuż poza podium, bo na IV miejscu, uplasował się Filip Półtoraczyk z IIIC, a Jan Konieczny z 8b zajął VII miejsce.
15 marca 2019 r. po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej. W matematycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich gostyńskich szkół podstawowych, a także szkoły z Piasków, Ponieca, Pępowa i Skoraszewic.
Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karkos z klasy 8a, Jan Konieczny z klasy 8b oraz Maciej Konieczny z 7c.
Cała trójka spisała się na medal. Maciej Konieczny zajął I miejsce, Jan Konieczny II miejsce. Natalia Karkos otrzymała wyróżnienie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home O szkole Osiągnięcia 2018/2019