Font Size

Cpanel

Karatecy na fali sukcesów

XXV Rada Regentów to Turniej Międzynarodowy rozgrywany na Opolszczyźnie i mający międzynarodową renomę. Rokrocznie gromadzi zawodników z Polski, Czech i Słowacji.
Dla naszych młodych karateczek był to pierwszy międzynarodowy start i to zakończony medalowo. Dużo ponad 300 zawodników walczyło o laury i piękne jubileuszowe medale. Dla dziewczynek z naszej szkoły było to nowe doświadczenie – rozmowy w różnych językach na tym samym tatami. Tego też trzeba się nauczyć. Dziewczyny dzielnie walczyły indywidualnie, ale niestety musiały uznać wyższość koleżanek. Zebrały cenne doświadczenie do pracy treningowej. Cieszy, że nie przegrywały jednogłośnie i każda świetnie się starała, mimo nowych sytuacji. Nataszy Adamskiej z kl. 3a niewiele zabrakło do upragnionego medalu.
Bardzo mocną konkurencją Nataszy i Zuzanny Szymańskiej z 4d jest kata drużynowe i w niej pokazały, że potrafią walczyć i stale się rozwijają. Po zaciętych walkach dziewczynki wraz z koleżanką z innej szkoły wywalczyły brązowy medal w kata drużynowym 9 lat i młodsze.
Karateczki z UKS Shodan Piaski osiągnęły pierwszy międzynarodowy sukces i mamy nadzieję (tak, jak i trener), że nie ostatni.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home O szkole Osiągnięcia 2018/2019 Karatecy na fali sukcesów