Spotkanie z pszczelarzami

9 i 10 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z pszczelarzami. Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat pszczelej społeczności. Wiedzą już, że ul zamieszkuje królowa – matka (która jest najważniejsza w całej ,,pszczelej rodzinie”) wraz z pszczołami robotnicami i trutniami, że każdy owad ma określoną funkcję w ulu i ciężko pracuje dla dobra całej społeczności. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza oraz obejrzenie przyborów, których używa on w swojej codziennej pracy. Uczniowie dowiedzieli się też, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem oraz usłyszeli o jego zdrowotnych właściwościach. W ramach podziękowania dzieci wręczyły panu pszczelarzowi drobny upominek.

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 Spotkanie z pszczelarzami